• Referat Komunikacji Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego informuje, iż od 1 stycznia 2024 r. zmienił się obowiązek właścicieli pojazdów. Więcej informacji TUTAJ.

IMA XIII - Wydanie dziennika budowy/rozbiórki/montażu

Symbol:

IMA XIII

Referat Architektury i Budownictwa
ul. Szkolna 28
tel. 44 732 18 64
44 732 18 65

1. Wniosek o wydanie dziennika budowy/rozbiórki/montażu 

2. Upoważnienie (pełnomocnictwo) udzielone osobie działającej w imieniu inwestora (jeżeli zostało udzielone) wraz z opłatą skarbową.

3. Dowód zapłaty za dziennik budowy wydany w Urzędzie Miasta – do wglądu, lub własny dziennik budowy zakupiony poza Urzędem Miasta – nie podlega opłacie*.

4. Decyzja o pozwoleniu na budowę (oryginał do wglądu)

5. Jeżeli wniosek dotyczy zgłoszenia budowy o którym mowa w art. 29 ust.1, pkt 1-3, 9, 27,30,  instalowania o których mowa w art. 29 ust. 3 pkt. 3 lit d i e, przebudowy o której mowa w art. 29 ust. 3 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – prawo budowlane należy wskazać datę dokonania zgłoszenia, znak sprawy lub identyfikator pod którym zgłoszenie zostało przyjęte przez Kancelarię Ogólną Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego (BOM).

6. Zakończony tom dziennika budowy – do wglądu, w przypadku złożenia wniosku o wydanie kolejnego tomu dziennika.

1. Opłata skarbowa:

  •  za pełnomocnictwo – 17,00 zł (w przypadku jego ustanowienia),
Opłaty dokonuje się:
  •  gotówką w Kasach Urzędu przy ul. Pasaż Rudowskiego 10 lub ul. Szkolna 28 (budynek B),
  • bezgotówkowo przelewem  na rachunek bankowy Urzędu Miasta numer rachunku w Santander Bank Polska SA - 91 1090 2590 0000 0001 5213 1413
2. Należność
  • za dziennik budowy - w zależności od rodzaju dziennika
Opłaty dokonuje się:
  •  gotówką w Kasach Urzędu przy ul. Pasaż Rudowskiego 10 lub ul. Szkolna 28 (budynek B),
  •  bezgotówkowo przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta - 34 1090 2590 0000 0001 5213 1372

UWAGA!
Należną kwotę do uiszczenia za zakup właściwego rodzaju dziennika budowy/rozbiórki wskaże pracownik prowadzący postępowanie z chwilą wydania decyzji o pozwoleniu na budowę/rozbiórkę lub pracownik BOM z chwilą przyjęcia wniosku o wydanie dziennika.

W przypadku opłaty przekazem lub przelewem należy podać tytuł z jakiego jest ona wnoszona (np. zakup dziennika budowy/rozbiórki lub pełnomocnictwo).

Wniosek należy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego (ul. Szkolna 28) lub przesłać na adres Urzędu:

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
ul. Szkolna 28
97-300 Piotrków Trybunalski

Wniosek można złożyć również za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP.

Rejestracja i wydanie dziennika – w terminie 3 dni od dnia w którym decyzja o pozwoleniu na budowę/rozbiórkę stała się wykonalna (art. 130 kpa) albo w którym inwestor nabył prawo do wykonania robót budowlanych na podstawie zgłoszenia, ze zwrotem kosztów związanych z jego przygotowaniem.

Odwołanie nie przysługuje.

W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia.
Wydania dziennika budowy wymagają inwestycje realizowane na podstawie podlegających wykonaniu decyzji o pozwoleniu na budowę (decyzja ostateczna lub decyzja z rygorem natychmiastowej wykonalności lub decyzja podlegająca wykonaniu na podstawie art. 130 § 4 Kpa) oraz zgłoszenia budowy dokonane na podstawie art. art. 29 ust.1, pkt 1-3, 9, 27,30, instalowania o których mowa w art. 29 ust. 3 pkt. 3 lit d i e, przebudowy o której mowa w art. 29 ust. 3 pkt 1 lit. a Prawa budowlanego, tj.:

  • wolnostojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane;
  • wolnostojących parterowych budynków stacji transformatorowych i kontenerowych stacji transformatorowych o powierzchni zabudowy do 35 m2;
  • instalacji zbiornikowych na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7 m3, przeznaczonych do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych;
  • sieci: elektroenergetycznych obejmujących napięcie znamionowe nie wyższe niż 1 kV, wodociągowych,   kanalizacyjnych, cieplnych, telekomunikacyjnych;
  • przebudowy słupowej dla telekomunikacyjnych linii kablowych,
  • stacji regazyfikacji LNG o pojemności zbiornika magazynowania gazu do 10 m3
  • przebudowa przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia obszaru oddziaływania obiektu poza działkę, na której budynek jest usytuowany,
  • instalowanie wewnątrz i na zewnątrz użytkowanego budynku instalacji gazowych,
  • mikroinstalacji biogazu rolniczego, o której mowa w art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
*niepotrzebne skreślić
** zgodnie z art. 130 kpa:
§ 1. Przed upływem terminu do wniesienia odwołania decyzja nie ulega wykonaniu.
§ 2. Wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie decyzji.
§ 3. Przepisów § 1 i 2 nie stosuje się w przypadkach, gdy:
 decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności;
 decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z mocy ustawy.
§ 4. Ponadto decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, gdy jest zgodna z żądaniem wszystkich stron.

  • art. 42 ust.1  pkt.2 lit. a, b, c,  i art. 45 ust. 1   ustawy z dnia 7 lipca 1994 r.  Prawo budowlane,
  • § 5 ust.3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

Załączniki

  1. Wniosek

    (docx) 0.03mb

  • Referat: Referat Architektury i Budownictwa
  • Kategoria: Architektura i budownictwo
  • Data publikacji: 2020-10-08
  • Data modyfikacji: 2023-01-02
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 8 =
Link
1 + 8 =