Biuro Obsługi Mieszkańców - Piotrków Trybunalski - Ułatwienia w załatwianiu spraw
A A A
  • Biuro Obsługi Mieszkańców informuje, że w dniach 14.02.2020 r.  - 17.02.2020 r. stanowiska ds. dowodów osobistych będą czynne w godzinach 8.00 - 15.30. Za utrudnienia Przepraszamy.
  • Referat Komunikacji przypomina właścicielom pojazdów o obowiązku zawiadamiania: 1. o nabyciu lub zbyciu pojazdu, wcześniej rejestrowanego na terytorium Polski, w terminie 30 dni od jego nabycia lub zbycia; 2. o obowiązku zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z zagranicy, w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia. 
  • Likwidacja użytkowania wieczystego gruntów mieszkaniowych - więcej informacji znajdziesz TUTAJ
  • NOWE DOWODY OSOBISTE !!! - więcej informacji znajdziesz TUTAJ
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Ułatwienia w załatwianiu spraw

Dodano: wtorek, 27 grudzień 2011
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE:
Osoby głuche
Biuro Obsługi Mieszkańców  uprościło organizację obsługi w języku migowym, a tym samym ułatwiło komunikację w sprawach urzędowych osobom posługującym się tym językiem.

      Dotychczas  należało wcześniej zgłosić taką potrzebę do Urzędu Miasta, obecnie dzięki wykorzystaniu systemu Wideotłumacza , obsługa taka jest możliwa bez uprzedzenia i przez niemalże cały czas pracy Urzędu tj. od godz. 8.00 do godz. 15.30.

       Wideotelefon zainstalowano w jednym z pomieszczeń Punktu Informacyjnego na ul. Szkolnej 28 (wejście A) . Lokalizacja ta zapewnia wygodę i dyskrecję klientom Urzędu, ponadto jest dostosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 


         Usługa tłumaczenia realizowana będzie przez certyfikowanych tłumaczy polskiego języka migowego (PJM) i systemu językowo – migowego (SJM).


Zapraszamy do korzystania z nowej usługi.