Biuro Obsługi Mieszkańców - Piotrków Trybunalski - Ułatwienia w załatwianiu spraw
A A A
  • Likwidacja użytkowania wieczystego gruntów mieszkaniowych - więcej informacji znajdziesz TUTAJ
  • NOWE DOWODY OSOBISTE !!! - więcej informacji znajdziesz TUTAJ
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Ułatwienia w załatwianiu spraw

Dodano: wtorek, 27 grudzień 2011
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE:
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego uruchomił usługę skierowaną do osób starszych, chorych lub mających problemy z poruszaniem się.

Telefonując pod numer bezpłatnej infolinii:   800 241 251
bądź do punktu informacyjnego :
  • na ul. Szkolnej 28 (wejście A),  nr tel. 44 732 18 00,
  • na ul. Szkolnej 28 (wejście B), nr tel. 44 732 18 01,
  • na Pasażu Rudowskiego 10,  nr tel. 44 732 77 01,


lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: e-urzad@piotrkow.pl
 

można umówić się na wizytę urzędnika w domu, w dowolnej sprawie.

Należy  tylko  określić  rodzaj  sprawy,  którą chce się załatwić, podać powód uniemożliwiający załatwienie sprawy w siedzibie Urzędu, podać numer kontaktowy bądź  adres e-mail. Po zarejestrowaniu się urzędnik właściwy w sprawie poinformuje zainteresowaną osobę o terminie spotkania w domu interesanta. Urzędnik wyposażony w odpowiednie druki i formularze, a także w służbowy identyfikator i stosowne upoważnienie Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego odwiedzi zainteresowanego w umówionym dniu i o umówionej godzinie.

Osoby głuche
Biuro Obsługi Mieszkańców  uprościło organizację obsługi w języku migowym, a tym samym ułatwiło komunikację w sprawach urzędowych osobom posługującym się tym językiem.

      Dotychczas  należało wcześniej zgłosić taką potrzebę do Urzędu Miasta, obecnie dzięki wykorzystaniu systemu Wideotłumacza , obsługa taka jest możliwa bez uprzedzenia i przez niemalże cały czas pracy Urzędu tj. od godz. 8.00 do godz. 15.30.

       Wideotelefon zainstalowano w jednym z pomieszczeń Punktu Informacyjnego na ul. Szkolnej 28 (wejście A) . Lokalizacja ta zapewnia wygodę i dyskrecję klientom Urzędu, ponadto jest dostosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 


         Usługa tłumaczenia realizowana będzie przez certyfikowanych tłumaczy polskiego języka migowego (PJM) i systemu językowo – migowego (SJM).


Zapraszamy do korzystania z nowej usługi.